Bizi Arayın: +90 216 352 4 777

Acil:  +90 533 061 74 41

 

GÜVENLE, YILLARDIR...

Yeni Nesil Yazar Kasa

   Kurumumuzdan Bilgi

   Yeni Nesil Yazar Kasa işletmelerde olmazsa olmaz kalemler içerisindedir. Yeni Nesil Yazar Kasanın Modeli ve tipi işletmenin gücünü temsil eder.Ülkemizde Birden fazla yazar kasa markası ve bir çok model vardır. Yeni Nesil Yazar Kasa seçerken önemli olan, teknik servis yapısı, destek alma kolaylığı dikkat edilmeli. Türkiye de bizim çalıştığımız NoSS CRM Yeni Nesil Yazar Kasa, IBM Yeni Nesil Yazar Kasa, Toshiba Yeni Nesil Yazar Kasa, NCR Yeni Nesil Yazar Kasa, Pidion Yeni Nesil Yazar Kasa, Olivetti Yeni Nesil Yazar Kasa, Hugin Yeni Nesil Yazar Kasa modelleri tavsiye ediyor, kurulum, satış ve desteğini birebir vermekteyiz. Kurumsal yapıya geçmek istiyorsanız size uygun ve size hitap edecek en uygun model Yeni Nesil Yazar Kasa kurulumu yapılması gerekir. Bu noktada firmamız sizin ihtiyaçlarınıza göre Yeni Nesil Yazar Kasa vermektedir.

 

NoSS CRM Yeni Nesil Yazar Kasa

 

YAZAR KASA NEDİR?

Yeni Nesil Yazar kasa bir firma, işletme ya da şirkette yapılan satış işlemlerinin kayıt edilmesi için tasarlanmış olan makinelere verilen isimdir. Yeni Nesil Yazar kasa sayesinde ürünü satın alan tüketici ve aynı zamanda ürünü satmakta olan üretici alışveriş tutarını görebilmektedirler. Yeni Nesil Yazar kasalar yapılan satışların toplamlarını da farklı yollarla kağıtlara basarak yansıtmaktadır. Eğer peşin bir şekilde satış yapıldıysa direk olarak bu satışla ilgili fişin kağıda basılmasını ve hem müşteriye hem de firmaya verilmesini sağlamaktadır.

Kredili kartı ile yapılan satışlarda da aynı işlem geçerlidir. Manuel olarak yazar kasadan fiş alınabildiği gibi aynı zamanda alışveriş kaydı hesap özeti üzerine yazılarak kullanılan kayıt teknolojisi sayesinde bir denetim şeridi bırakılmaktadır. Özel olarak tasarlanmış olan yazar kasalarda ise kaç tane alıcının olduğunu ve farklı şekilde yapılan alışverişlerin de gösterilmesini sağlamaktadır.

 

YAZAR KASA TARİHİ

Yazar kasalar Türkiye’de gerçek adı ile ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ olarak adlandırılmaktadırlar. Bu cihazların ülkemizde ilk defa kullanımı ise 1985 yılının Temmuz ayı başlangıcında gerçekleşmiştir. Daha sonra 1989 yılında satış yapan bütün kurumların yazar kasaları kullanması zorunlu kılınmıştır.

Yazar kasalar hakkında genel olarak paylaşılan bilgilerden yola çıkarak bazı tanımlarda bulunduk ve onu size aktarmaya çalıştık. Ancak son zamanlarda her yerde geçen yazar kasa pos üzerine daha detaylı bir şekilde değinmek istiyoruz. Yazarkasa pos ne zaman kullanılmalı, yazar kasa pos alabilmek için neler yapılmalı, yazarkasapos kullanmayanlar cezalandırılacak mı gibi bu cihaz hakkında bilinmesi gereken bütün bilgilere yer vereceğiz.
YAZAR KASA POS NEDİR ?

Yazar kasa pos en kolay tanımı ile kullanılmakta olan yazar kasalar ile posların birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir cihazdır. Yazarkasa possayesinde hem poslardan hem de yazar kasalardan ayrı ayrı işlem yapma derdi ortadan kalkmıştır. Bu sayede ödeme alınan ancak yazar kasadan fiş kesilmeyen alışverişlerin önüne geçilmiştir.

 

 

YAZARKASA POS KULLANMAK ZORUNLU MU ?

Başta restaurant, otopark, cafe, yani ayağa hizmet götüren işletmeler olmak üzere diğer bütün işletmelerinde dahil olduğu bir kullanım zorunluluğu bulunmaktadır. Yani yasalar gereği artık ayrı ayrı hem pos hem de yazarkasa kullanılmayacaktır.

YAZARKASAPOS YASASI NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK ?

10 Ekim 2013 yani 01.10.2013 tarihinden itibaren bütün işletmelere yazarkasa pos kullanma zorunluluğu getirilecektir. Maliye Bakanlığının yayımladığı 427 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre her işletmede bu tarihten itibaren yeni nesil yazar kasa pos cihazlarının olması gerekmektedir.

YAZAR KASA POS KULLANMAMA CEZASI

 

 

Barkod sistemi - Barkod Sistemleri - Barkod Otomasyon - Barkod Otomasyonları - Barkod Sistem - Barkod Sistemler - Adisyon sistemi - Adisyon Sistemleri - Adisyon Otomasyon - Adisyon Otomasyonları - Adisyon Sistem - Adisyon Sistemler. Barkod sistemi Yazılımı - Barkod Sistemleri Yazılımı - Barkod Otomasyon Yazılımı - Barkod Otomasyonları Yazılımı - Barkod Sistem Yazılımı - Barkod Sistemler Yazılımı - Adisyon sistemi Yazılımı - Adisyon Sistemleri Yazılımı - Adisyon Otomasyon Yazılımı - Adisyon Otomasyonları Yazılımı - Adisyon Sistem Yazılımı - Adisyon Sistemler Yazılımı. Barkod sistemi yazılım programı - Barkod Sistemleri yazılım programı - Barkod Otomasyon yazılım programı - Barkod Otomasyonları yazılım programı - Barkod Sistem yazılım programı - Barkod Sistemler yazılım programı - Adisyon sistemi yazılım programı - Adisyon Sistemleri yazılım programı - Adisyon Otomasyon yazılım programı - Adisyon Otomasyonları yazılım programı - Adisyon Sistem yazılım programı - Adisyon Sistemler yazılım programı. Mağaza Otomasyon Sistemi - Butik Otomasyon Sistemi - Market Otomasyon Sistemi - Şarküteri Otomasyon Sistemi - Manav Otomasyon Sistemi - Mini Bakkal Otomasyon Sistemi - Mini Tekel Otomasyon Sistemi - Büfe Otomasyon Sitemi - Kantin Otomasyon Sistemi - Sanayi Otomasyon Sistemi - İmalat Otomasyon Sistemi - Barkod Otomasyon Sistemi - Küçük İşletme Otomasyon Sistemi - Restoran Adisyon Sistemi - Pastane Adisyon Sistemi - Cafe Adisyon Sistemi - Büfe Adisyon Sistemi - Kantin Adisyon Sistemi - Kafetarye Adisyon Sistemi - Büfe Adisyon Sistemi - İmalat Adisyon Sistemi - Üretim Adisyon Sistemi - Küçük İşletme Adisyon Sistemi - Restoran Adisyon Programı - Pastane Adisyon Programı - Cafe Adisyon Programı - Büfe Adisyon Programı - Kantin Adisyon Programı - Kafetarye Adisyon Programı - Büfe Adisyon Programı - İmalat Adisyon Programı - Üretim Adisyon Programı - Küçük İşletme Adisyon Programı - Mağaza Otomasyon Programı - Butik Otomasyon Programı - Market Otomasyon Programı - Şarküteri Otomasyon Programı - Manav Otomasyon Programı - Mini Bakkal Otomasyon Programı - Mini Tekel Otomasyon Programı - Büfe Otomasyon Programı - Kantin Otomasyon Programı - Sanayi Otomasyon Programı - İmalat Otomasyon Programı - Barkod Otomasyon Programı - Küçük İşletme Otomasyon Programı - Satış Takip Programı - Satış Programı - Stok Takip Programı - Stok Programı - Barkod Sistemi Programı - Barkod Sistemleri Programı - Barkod Otomasyon Programı - Barkod Otomasyonları Programı - Yazar Kasa Programı - Yeni Nesil Yazar Kasa Program - Mağaza, Butik - Mağaza Barkod Sistemi - Butik Barkod Sistem - Mağaza Barkod Otomasyon Sistemi - Butik Barkod Otomasyon Sistemi - Parfümcü – Parfümcü Barkod Sistemi - Parfümcü Barkod Otomasyon Sistemi - Gıda - Gıda Barkod Sistemi - Gıda Barkod Otomasyon Sistemi

 

Sayfa Başı